16-10-2018
i:12 p:1
IEMA została założona przez filologów – Hiszpankę Maríę del Carmen Varas Velayos i Niemca dr Rainera Rutkowskiego w 1989 roku.

Naszym celem jest oferowanie kursów języka hiszpańskiego na wysokim poziomie, w małych grupach, w mieście pełnym atrakcji, które jest dobrze usytuowane i nie zalane przez turystów. Przede wszystkim IEMA znajduje się w regionie, w którym występuje „czysty” hiszpański (język kastylijski).

IEMA to nie tylko szkoła języka hiszpańskiego. Kursy oferowane przez nas są ukierunkowane na praktykę z dużym naciskiem położonym na komunikację, ponieważ nasi klienci pragną nauczyć się czegoś więcej niż poprawnego gramatycznie języka hiszpańskiego.

Chcesz się dowiedzieć, jak zrozumieć to, co mówią Hiszpanie? Pragniesz nauczyć się, co i kiedy powinno się mówić? – IEMA jest szkołą, której szukasz!
[click +]


IEMA poszerza i wzbogaca tradycyjne podejście do nauczania. Pokaże Wam mentalność Hiszpanów, ich sposób bycia i postępowania oraz nauczy, jak powinniście się zachować i co mowić. Jest to użyteczne, jeśli pragniecie odnieść sukces w każdej dziedzinie życia.

IEMA to również miejsce, w którym Hiszpanie uczą się języków obcych – dlatego jest idealne, jeśli chcecie spotkać nowych i ciekawych ludzi.

Jako potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych przez nas usług w roku 1999 IEMA otrzymała prestiżowy znak jakości “CEELE” (“Calidad en la enseñanza del español como lengua extranjera”)nadany przez Uniwersytet Alcalá de Henares (Madryt.

IEMA współpracuje z różnymi instytuciami mającymi na celu wspieranie i promowanie nauczania hiszpańskiego jako języka obcego. Między innymi w 2005 roku, Instituto Espaniol (IEMA) otrzymał wyróżnienie Premio Patrimonio Cultural w 2008 oraz został uhonorowany przez Radę iberoamerykańskiego elektoratu nagrodą "na cześć Educational Excellence".

Co ważniejsze IEMA jest szkołą akredytowaną przez Instytut Cervantesa (Ministerstwo Edukacji i Ministerstwo Spraw Zagranicznych).Instituto Cervantes jest najwyższą władzą w zakresie języka, hiszpańskiej kultury na całym świecie. Instytut nawiązał umowę o współpracy z IEMA od 2002 roku przez co IEMA stała się oficjalnym centrum przygotowującym do egzaminów DELE (www.examendele.com).

Kursy języka hiszpańskiego i kultury w IEMA są produktem spełniającym najwyższe standardy.

Instytut Cervantesa jako jedyny jest oficjalnym miernikiem jakości kursów na świecie. Posiada wyspecjalizowany zespół profesjonalistów w celu przeprowadzenia niezależnych audytów, a więc obiektywnie sprawdza wszystkie wyznaczniki nauczania. Są one uzupełniane przez kontrole, by sprawdzić prawidłową realizację zaleceń i zapewnić ciągłe doskonalenie usług.

Aby zapewnić wysoką jakość swoich programów językowych, IEMA przechodzi regularne kontrole i audyty przeprowadzane przez Instituto Cervantes. Zaleca się, aby umorzliwić naukę studentom w akredytowanej instytucji takiej jak nasza. Nasze Centrum ...

- Spełnia wszystkie standardy w nauczaniu języka hiszpańskiego (mamy na to prawie 800 "dowodów"). - Spełnia wymagania prawne dla realizacji zadań dydaktycznych (bezpieczeństwo, umowy, itp.). - Posiada odpowiednie środki dla nauczania. - Posiada zespół nauczycieli posiadających odpowiednie wykształcenie i certyfikaty. - Zapewnia odpowiedni plan lekcji, który przyśpiesza postępy w nauce.

W skrócie, Instytut Cervantesa zaleca informować zainteresowanych studiowaniem języka hiszpańskiego, że: "IEMA uzyskała akredytację Instytutu Cervantesa, co oznacza, iż spełnia warunki określone przez Accreditation System Center ELE Instituto Cervantes, która to akredytacja międzynarodowa koncentruje się wyłącznie na nauczaniu języka hiszpańskiego jako języka obcego."

Jest to gwarancja dla uczniów naszej szkoły i naszych współpracowników. Daje im pewność otrzymania wysokiej jakości produktu z oficjalnego uznania. My jako szkoła akredytowana - w imieniu naszych studentów i klientów - dziękujemy Instituto Cervantes swoją pracą.

IEMA jest również oficjalnym centrum, które przygotowuje do egzaminów DELE.

IEMA współpracuje z Izbą Handlową w Madrycie w związku z prowadzeniem specjalistycznych kursów (handel w języku hiszpańskim, turystyka, medycyna,....) i posiada oficjalny status centrum egzaminacyjnego Izby Handlowej w Madrycie.

W 2003 roku IEMA przekształciła się w oficjalne centrum współpracy Gobierno Autónomo de Castilla y León.

Od 2004 roku IEMA współpracuje z grupą roboczą zajmującą się kwestiami lingwistycznymi przy Radzie Europy pomagając dostosować europejskie egzaminy językowe do nowych standardów.

W 2005 roku IEMA otrzymała „Nagrodę hiszpańskiego dziedzictwa kultury”.

Zajęcia odbywają się w starej, zabytkowej części Ávili, w historycznym, chronionym przez UNESCO, pochodzącym z XII w. budynku, znanym jako “Posada de la Estrella ”. W przeszłości rezydowało w nim wiele ważnych osobistości i do dzisiaj zachował swoją średniowieczną atmosferę oraz rustykalny charakter. W budynku znajdują się pomieszczenia szkoleniowe, które obejmują: przestronny "Zaguan" otoczony kastylijskią kolumnadą, sale wykładowe, kuchnie, salon, biblioteke, kominek, taras, ogród(wszystkie pomieszczenia posiadają wifi).

Zrozumiecie dlaczego dla uczniów i przyjaciół IEMA studiowanie to prawdziwa przyjemność. Wasz naukowy sukces zależy bowiem nie tylko od profesjonalnego grona pedagogicznego, ale także od sympatycznej atmosfery, która pozwoli Wam się uczyć i jednocześnie odpoczywać.
i:86 p:1.5
Dyrektor – Dr. Rainer Rutkowski
[click +]i:67 p:2
Asystentka dyrektora – Rie Sugiyama
[click +]Rie urodziła się w Tokio, ale w ostatnim czasie przeprowadziła się do Avili, ponieważ zakochała się w tym niesamowitym mieście. Po raz pierwszy odwiedziła Avilę w roku 1995 podczas swoich studiów w Hiszpanii. W 1997 roku ukończyła wydział filologii hiszpańskiej na uniwersytecie Tokoha Gakuen. Uwielbia podróżować i spotykać nowych ludzi. Interesuje się japońską oraz międzynarodową sztuką kulinarną oraz grą na klasycznej gitarze hiszpańskiej.
i:68 p:2
José Luis García
[click +]Podczas jego zajęć wszyscy uczniowie bez względu na ich wiek są zachwyceni. Jego specjalnością są w szczególności zajęcia kulturalne, specjalne kursy dla dorosłych i osób starszych oraz wszystko związane z historią i społeczeństwem Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.
i:69 p:2
Nauczyciel - Nuria Cabanes
[click +]Nuria skończyła studia magisterskie w 2001 roku (filologii hiszpańskiej). Niezależnie od swoich zajęć ze studentami, obecnie współpracuje z oddziałem lingwistycznym Komisji Europejskiej (Strasburg) w celu dostosowania egzaminów językowych do nowych kryteriów Marco Común para las Lenguas. Nuria współpracuje z nami od roku 2005. Jej zajęcia są zabawne, co zawsze spotyka się z aprobatą naszych studentów.
i:71 p:3
Nauczyciel - Mercedes Sánchez
[click +]Stopień naukowy z filologii hiszpańskiej uzyskany na Uniwersytecie w Salamance 2011

"Urodziłam się w Hiszpanii ale ze względu na Polskie pochodzenie mojej matki połowę życia spędziełam w Warszawie. W wieku 11 lat postanowiłam powrócić na stałe do Avili, ponieważ jest to miasto, które kocham i zawsze kochałam. Niezmienie darze je ogromnym sentymentem i nigdy nie zamieniłabym go na inne.

Uwielbiam uczyć, a obserwowanie postępów moich podopiecznych sprawia mi ogromną radość. Do zajęć z młodymi ludzmi zawsze staram się dodać szczyptę zabawy i rozrywki. Widok uśmiechniętych i zainteresowanych nauką uczniów jest tym co daje mi największą satysfakcję.”
i:72 p:3
Nauczyciel - Antonio Santos
[click +]Antonio urodził się 14 czerwca 1960 roku i uczy w naszej szkole od roku 1990. Nie tylko ma stopień magistra filologii hiszpańskiej, ale również posiada wykształcenie medyczne, co pozwala mu na prowadzenie specjalnych kursów medycznych na wysokim poziomie (mają miejsce w lipcu).

Antonio ma ogromną wiedzę dotyczącą kultury powszechnej. Będziecie Państwo poznawać bardzo wiele nowych i ciekawych rzeczy podczas rozmów z nim. Dla Antonia nauczanie jest sztuką. Jego dokładność podczas zajęć doskonale łączy się z jego poczuciem humoru.
i:14 p:5
Aby Wam niczego nie zabrakło oraz aby uczynić Wasz pobyt w Avili możliwie jak najprzyjemniejszym, oferujemy następujące usługi dodatkowe, niektóre z nich bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie wahajcie się prosić nas o pomoc, jeżeli będzie Wam czegoś brakowało lub będziecie potrzebowali dodatkowych informacji.
[click +]


Praktyczne usługi dodatkowe

<7b>
Dostęp do internetu, Poczta, Tłumaczenia, Usługi interpretacyjne, Kserokopiarka, Usługi fotograficzne, Przewodnicy wycieczek, Taxi, Transfer - lotnisko w Madrycie – Ávila – Madryt, Przywitanie na przystanku autobusowym czy kolejowym i transfer do miejsca zakwaterowania, Wynajem samochodów, Wypożyczenie rowerów, Opieka nad dziećmi, Pralnia, Wymiany językowe, Karnet ze zniżkami IEMA, Plany miast, Podstawowa informacja turystyczna, Planowanie podróży

Rezerwacja hotelu Zakwaterowanie z rodzinami hiszpańskimi Zakwaterowanie w domu profesora

Wyposażenie Szkoły Biblioteka; Videoteka; Pomoce audiowizualne; TV satelitarna; Sala z kominkiem; Patio; Patio – solarium; Kuchnia; Sala konferencyjna (aula).

HISZPAŃSKIE RODZINY

Nasze rodziny (posiadające dzieci lub nie, osoby indywidualne poszukujące kontaktu z obcokrajowcami) zostały przez nas staranie wyselekcjonowane po złożonym procesie analizy i ewaluacji. Każda rodzina hiszpańska spełnia surowe kryteria stawiane przez Szkołę i jest przez nią stale nadzorowana. Nieprzerwanie analizujemy wzajemna współpracę oraz wyciągamy wnioski, celem stałego wzrostu jakości świadczonych usług - a wszystko to na podstawie opinii i komentarzy naszych słuchaczy.

Zakwaterowanie z Hiszpanami stanowi doskonałą opcję, jeżeli pragniecie:

Poznać z bliska zwyczaje hiszpańskie;

Spróbować typowo hiszpańskiej kuchni;

Potraficie dostosować się do innego stylu życia i zaakceptować brak luksusu (być może Wasz pokój będzie mniejszy niż ten w Waszym rodzinnym domu i być może nie będziecie mieli możliwości przygotowywania posiłków, do których jesteście przyzwyczajeni);

Stale mówić po hiszpańsku oraz jesteście ludźmi otwartymi i komunikatywnymi.

Prosimy o kontakt jeśli potrzebujesz informacji o sprzęcie pokoju, usługi i inne szczegóły dotyczące rodziny goszczącej.
Copyright © 2012 Instituto Español Murallas de Ávila. Calle Martín Carramolino 6 - 05001 Ávila, Spain - Tel. (+34) 920 222 773
iema@iema.com · contacto@iema.com · staff@iema.com